W tych wyborach nasi kandydaci startują na wszystkich szczeblach samorządu – znajdziesz ich więc również na listach do Rady Dzielnicy czy do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Ja szczególnie polecam te kandydatury:

Magdalena Biejat

Magdalena Biejat

Kandydatka na prezydentkę Warszawy

Posłanka na Sejm IX kadencji, senatorka XI kadencji, od 2022 współprzewodnicząca partii Lewica Razem, od 2023 wicemarszałkini Senatu XI kadencji. Socjolożka, tłumaczka literatury hiszpańskojęzycznej.

Joanna Kotkowska-Pyzel

Kandydatka do Sejmiku Województwa Mazowieckiego
Okręg 3, miejsce 2

 

Warszawianka, radczyni prawna, feministka, żona, matka. Członkini Rady Krajowej partii Razem, jedna z prowadzących podkast “Odsłuch Społeczny”.

Joanna Kotkowska-Pyzel
Dorota Spyrka

Dorota Spyrka

Kandydatka do Rady Dzielnicy Praga Południe

Okręg 1 (Grochów Północny, Kamionek), miejsce 2

 

Mama, tłumaczka, sąsiadka. Radna osiedla Grochów Centrum. Działaczka partii Razem. Grochowianka od 6 lat. Zainteresowana kwestiami dostępności do rynku mieszkań, wyrównywania szans i migracji. W wolnych chwilach tworzy z dziećmi fikuśne rymowanki i chodzi na Wymiennik Grochowski.

Inga Domańska

Inga Domańska

Kandydatka do Rady Dzielnicy Praga Południe

Okręg 2 (Grochów Południowy), miejsce 1

 

Architektka, mama, radna osiedla Kinowa. Od dziecka mieszka na Grochowie. Miasto jest jej pasją, chce służyć swoją wiedzą zawodową i zabierać głos w tematach, które są jej bliskie: budownictwo i planowanie rozwoju, przystosowanie dzielnicy do zmian klimatycznych oraz edukacja.

Paweł Smater

Paweł Smater

Kandydat do Rady Dzielnicy Praga Południe

Okręg 3 (Saska Kępa), ostatnie miejsce na liście

 

Prawnik, specjalista ds. zgodności z przepisami, społecznik. Ma doświadczenie w pracy m.in. w administracji rządowej i w sektorze oświatowym. Pochodzi z Otwocka, z Warszawą związany od ponad 25 lat, od ponad 7 lat mieszka na Pradze-Południe. Zainteresowany w szczególności tematyką polityki mieszkaniowej, ochrony przyrody i transportu publicznego.

Marika Rajs

Marika Rajs

Kandydatka do Rady Dzielnicy Praga Południe

Okręg 4 (Gocław), miejsce 2

 

Mama, redaktorka, specjalistka ds. public relations. Członkini partii Razem. Mieszkanka Pragi-Południe od 15 lat. Zainteresowana tematami dostępności miasta, budowania wspólnoty i wsparcia lokalnej społeczności na poziomie rodzin, grup sąsiedzkich i organizacji.